עונת הקמפינג החלה, האם אתם מוכנים?

מדינת ישראל היא מדינה קטנה, אבל היא בורכה בטבע מגוון מאוד ובהרבה אתרים היסטוריים. המיקום הגיאוגרפי הייחודי שלה הוא שער בו אירופה, אסיה ואפריקה נפגשים, וכשאלו ההשפעות האקלימיות והתרבותיות אין פלא שבין פסגת החרמון למפרץ אילת יש מאות אתרים לקמפינג, ולכן מדובר בפעילות משפחתית מועדפת על ידי ישראלים.
נסיעה משפחתית

להתכונן לקמפינג כמו שצריך

יש כמה כללים שכדאי להקפיד עליהם כדי שהקמפינג יהיה מוצלח. נתחיל עם בחירת האתר: בחרו באתר שמשלב אטרקציות כמו קרבה לים או נחל, ושיהיו בו תשתיות (מים, שירותים) או מנגד להיערך ולהתכונן לקמפינג כמו שצריך באופן שיאפשר לכם לשהות בשטח כמה ימים.
מדובר במשימה מורכבת יותר ממה שנדמה במבט ראשון. המלצת פתיחה: הצטיידו בצ’ימיגג- תיק לגג הרכב בפיתוח ישראלי (עוד נפרט בהמשך). הרעיון הוא למצוא את האיזון הנכון: לקחת את הציוד והצידה שצריך ומנגד לא להעמיס על הרכב המשפחתי חצי בית. בהקשר הזה שווה לשקול ולהשקיע בפתרונות ייעודיים שעשויים לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות ולהפוך את חוויית הקמפינג להרבה יותר נעימה ומסודרת. ניגע בכמה פתרונות כאלה בהמשך, אבל תחילה בואו נדבר על הבסיס.

מחסה מוגן ונוח

בהנחה שאתם מחליטים לערוך קמפינג במקום שאין בו מקומות לינה מוסדרים הדבר הראשון שתזדקקו לו הוא מחסה מהשמש ומפגעי מזג האוויר (וגם פרטיות מעוברים ושבים). המחסה לא חייב להיות גדול, בוודאי אם הכוונה היא לערוך קמפינג של לילה או שניים. אנחנו ממליצים לבחור באוהל קפיצי, קל להרכבה ולקיפול. למשל, למשפחה בת 6 נפשות  מומלץ להצטייד באוהל 8.
אל תשכחו  להצטייד גם בצלייה ומחצלות שמאפשרים להרחיב את האזור ‘הנוח’. כשהנוחות עומדת על הפרק חשבו טוב על סידורי השינה. ההמלצה שלנו היא להשקיע במזרנים מתגלגלים שניתן בקלות להכניס לתא המטען או מארז ייעודי. ההבדל בין שינה על מזרן קמפינג לבין שינה על הקרקע הוא ההבדל בין לילה טרוף וגב תפוס בבוקר, לבין שינה ערבה שטוענת את הגוף והנפש להמשך הטיול. הדור הנוכחי של מזרני קמפינג מבית צ’ימיגג עשוי מספוג אורתופדי ומגיע עם כיסוי כותנה דמוי סדין שהופך את החוויה לנוחה כפליים. בסוף הטיול קל ופשוט לכבס את הכיסוי שגם שומר טוב יותר על המזרן. היום ניתן גם להצטייד במארז נסיעה, בשם צ’ימבייס ששומר על המזרנים מפני אבק ומותקן על גג הרכב.

טיול משפחתי

מקום מסודר ל’הכול’

מכירים את האמרה ‘אלוהים נמצא בפרטים הקטנים’? זה נכון גם לקמפינג. אוכל, ציוד מחנאות, משחקי חברה, ביגוד מתאים וערכת עזרה ראשונה. את כל אלה חשוב להכין עד רמת ה”אל-תוש”. הבעיה היא שאריזה עבור קמפינג שונה מאוד מאריזה עבור טיול אחר. למשל, כשאנחנו נוסעים לחו”ל אנחנו אורזים בעיקר בגדים ומשתדלים לדחוס כמה שיותר לתוך המזוודה. זה לא נוח, אבל ממילא הבגדים יעברו לארון במלון, וגם אם יהיה בלגן בחדר המלון זה לא נורא. בקמפינג, הסיפור אחר. סדר וארגון הם חלק מהמפתחות לחוויית קמפינג מוצלחת. כשמדובר בציוד המחנאות ההמלצה הכי טובה היא להצטייד במנשא ייעודי. מסתבר שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים, אפשר למצוא מנשאים ייעודיים לציוד מחנאות שניתן להרכיב על גג של כל רכב ללא צורך בגגון. להמצאה הזו קוראים צ’ימיגג –תיק לגג הרכב, ויש כמה דגמים בגדלים שונים, המותאמים לצרכים שונים. למשל, אם בחרתם באוהל 8, מומלץ לבחור בצ’ימיגג דגם בנפח של 650 ליטר שמתאים לאחסון של אוהל כזה.
הצ’ימיגג מתוכנן כך שיש בו מספיק מקום לאוהל וציוד נוסף כך שהוא יוכל לתפקד כמחסן נייד בזמן הקמפינג. ומה שנכון ברמת המחנה נכון גם ברמת הפרט. יש היום מוצרים משלימים לחווית קמפינג מושלמת כגון כסאות מתקפלים, ערכות פיקניק הכוללות סט כלים רב פעמי, לשמירה על הסביבה בנוסף לצידנית לשמירה על אוכל חם וקר.

Facebook
דואר אלקטרוני
WhatsApp
Telegram
×
דילוג לתוכן