טיפים לחופשה מוצלחת עם הילדים (ולא רק בתמונות)

יוצאים לחופשה משפחתית? איזה כיף!

ההתרגשות בשיאה – תזכו לבלות יחד עם הילדים זמן איכות בנסיעה ובטיול עצמו. אך, מצד שני הלחץ בשיאו… איך הופכים שעות עם הילדים ברכב ובחיק הטבע לזמן איכות אמיתי? ועוד כזה שזוכרים לכל החיים ולא רק בתמונות יפות לרשתות החברתיות.
ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיהפכו את החופשה הקרובה למוצלחת ביותר. והאמת? אנחנו בטוחים שיש פה לפחות סעיף או שניים (אם לא יותר) שתשמחו שקראתם לפני שיצאתם לדרך.

 1. התאימו את היעד לגיל הילדים וסגנון הבילוי האהוב עליכם בזמן חופשה.

  הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות המלצות מחברים בעלי תחומי עניין דומים או ילדים בגילאים דומים. בנוסף, ברוב אתרי התיירות תמצאו המלצות אותנטיות מגולשים והרשתות החברתיות מלאות בקבוצות ייעודיות הדנות בנושא. אחרי שקיבצתם מספר אפשרויות, קראו קצת על האטרקציות והפעילויות באזור, מבחינת מהות, תמחור וכד’ וגבשו החלטה סופית לגבי היעד.

 2. אחרי שבחרתם יעד, התחילו לתכנן את המסלול.

  במיוחד כשמדובר בטיול עם הילדים, רצוי לתכנן אפילו את הפרטים הקטנים ולהכין אותם מראש לגבי הפעילויות במהלך היום והסדרי הלינה במהלך הלילה. כמו כן, אם אתם מתכננים טיול לאזורים בהם נורמות ההתנהגות שונות מבדרך כלל (למשל, אירוח אצל בדואים, או שהות במלון יוקרתי) רצוי לשוחח עם הילדים ולהבהיר להם את כללי ההתנהגות במקום.

 3. הכינו את הילדים למהלך כל הטיול, החל מההשכמה בבוקר היציאה ועד המסלולים מדי יום.

  כדי להלהיב אותם, השתמשו בעולמות התוכן של הילדים ואמצעים המוכרים להם. למשל, סרטוני יוטיוב המציגים את המקומות בהם תבקרו. הכנה הולמת של הילדים גורמת להם לתחושות העצמה ושייכות להרכב המשפחתי – תחושות הנמשכות לאחר מכן גם בטיול עצמו ותורמות רבות להצלחתו.

 4. ערכו רשימת אריזה וציוד בשיתוף פעולה מלא עם הילדים.

  שאלו את הילדים מה הם מרגישים שהם צריכים או רוצים לקחת לטיול והאם יש להם רעיונות גם לגבי שאר המשפחה. אל תשכחו כמובן לשבח אותם על היצירתיות וההיגיון. תנו להם להיות פעילים אפילו במלאכת האריזה עצמה – גם אם זה אומר שתיארך זמן רב יותר. בנוסף, הציעו רעיונות משלכם לגבי הדברים שנראים לכם חיוניים: ביגוד מתאים, משחקים, משקפי צלילה, נעליים נוחות וכד’ וערכו סיעור מוחין משפחתי שמטרתו לצמצם אריזה עודפת מצד אחד והתמקדות בדברים ההכרחיים מצד שני.

 5. הכינו תעסוקה לנסיעה עצמה, במיוחד אם מדובר בדרך ארוכה במיוחד.

  בנוסף למה שארזתם עם הילדים, הכינו בעצמכם שלל אפשרויות תעסוקה שימנעו תלונות על שעמום ושאלות חוזרות ונשנות על מועד ההגעה ליעד.  אם חסרים לכם רעיונות, חזרו לאותם חברים וקבוצות דיון שהתייעצתם איתם בהתחלה וקבלו מהם השראה. בנוסף לדברים טריוויאליים כמו משחקים, ספרים, פעילויות יצירה ומסכים ניידים שונים, הכינו לילדים גם כמה הפתעות קטנות לדרך. אלו יכולים להיות נשנושים, פתקים עם חידות טריוויה מותאמות גיל, ספרים חדשים שנרכשו במיוחד עבור הטיול ועוד.

 6. להעצמת חוויית הנסיעה אל תשכחו להצטייד בצ’ימיגג- תיק לגג הרכב, ללא צורך בגגון – ניתן להכיל בו ציוד למשפחה שלמה. הצ’ימיגג מגיע במגוון גדלים ומידות, כך שאתם יכולים להתאים את התיק לסוג הטיול שתכננתם. התיק שומר על שלמות הציוד בכל סוג של אקלים, כולל מזג אוויר חורפי והוא קל ונוח להרכבה ולפירוק.

מקווים שעזרנו ונסיעה טובה 🙂

Facebook
דואר אלקטרוני
WhatsApp
Telegram
×
דילוג לתוכן