איך לבחור מזרן קמפינג?

בחירת מזרן שטח איכותי ומותאם לצרכים שלך הוא קריטי לקמפינג מוצלח. המבחר בשוק מגוון מאוד ואלו מאיתנו שלא יודעים מה צריך לבדוק כדי למצוא את המזרן המושלם, עשויים להתקשות מאוד בבחירה. כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר, אנחנו, בצ’ימיגג אספנו עבורך כמה מהנקודות החשובות בבחירת מזרן לקמפינג.

1.      האפשרויות הקיימות בשוק

  • מזרנים מתנפחים – אלו זמינים עם משאבה ייעודית או עם שסתום המאפשר ניפוח עצמי מהיר. דומים בעיקרון הבסיסי למזרני ים, אך עם מגוון סוגי גימורים נוחים ועמידים יותר.
  • מזרני ספוג – המאפשרים קיפול או גלגול נוח לאחסון ומספקים תמיכה מפני תנאי הקרקע בשטח העלולים לפגוע באיכות השינה.

לרוב, מזרן שטח מספוג יציע את הפתרונות הנוחים והיעילים יותר לאורך זמן ולכן על אלו נרצה לפרט. מזרנים אלו מציעים מגוון יתרונות לשינה נוחה ובריאה בחיק הטבע.

2.      חשוב לשים לב לחומרי הגלם

רוב מזרני הספוג מיוצרים על בסיס סולבנטים. מאחר וחומרים אלו מפיצים ריח לא נעים, הם מגיעים לרוב עטופים בבד קורדורה עמיד במים כדי למנוע את הפצת הריח הפוגע באיכות השינה. עם זאת, בד הקורדורה אינו נושם וגורם להזעה בזמן השינה. בנוסף, הכיסוי ללא רוכסן ולכן אין אפשרות לכבס אותו, כל אלו משפיעים על איכות השינה שעשויה להיפגם.
אנו בצ’ימיגג, פיתחנו עבורך מזרן שטח על בסיס ספוג המורכב מחומרים ידידותיים העומדים בתקנים סביבתיים ובטוחים לבריאות. בנוסף, המזרן מצופה בבד נושם על בסיס כותנה עם רוכסן שניתן לכבס כדי לשמור תמיד על חוויה נעימה ונקיה, גם בשטח.

3.      המידה הנכונה תקבע את איכות השינה

בבואנו לבחור מזרן שטח, חשוב שנזכור, כי למידה הרצויה יהיה עלינו להוסיף כ- 10 ס”מ (צריך שוליים של 5 ס”מ מכל צד בכדי שלא ניפול, על כן עלינו להשאיר שולי מרווח). ברוב המקרים מזרנים סטנדרטיים צרים נעים בין 50-60 ס”מ ולכן, לא יספיקו על מנת לישון בנוחות. כדי לאפשר לך ליהנות מהחוויה הנעימה ביותר, ייצרנו עבורך מזרן במידות שיאפשרו לך להרגיש כמו בבית באורך 1.85 מ’ ורוחב 70 ס”מ.

4.      האלמנט המשמעותי ביותר באיכות השינה

בסופו של יום, התועלת העיקרית שאנחנו מצפים לקבל ממזרן שטח הוא שנוכל להרגיש עליו כמו על המיטה בבית. כשיש תחת הגוף שכבת מגן שמבודדת אותנו מהקרקע, נוכל לישון יותר בנוחות ללא אבנים קטנות שמציקות לנו. לכן, יש לברר היטב עד כמה יכולות הבידוד של המזרן יעילות. חשוב שנזכור כי לעובי המזרן אין בהכרח השפעה על איכות השינה. הדחיסות והאיכות של חומר הגלם הם המפתח.

מזרני ספוג מתחלקים במידת הדחיסות שלהם ל-3 קבוצות עיקריות:

קבוצה 1

12-14 ק”ג למ”ר – מזרנים אלו עשויים מספוג זול ורך ועל מנת ליצור אשלייה של בידוד איכותי, מתווסף לו “חול” המוסיף למשקלו ולא מאפשר לגלגל אותו כראוי. אחרי כמה שכיבות על המזרן, הוא שוקע ולא חוזר לצורתו המקורית. לתאי הספוג הזול אין מספיק זיכרון, ולכן נרגיש כל אבן תחתינו. מכאן, חשוב שנסתייע בחומר דחוס ואיכותי יותר.

קבוצה 2

27-28 ק”ג למ”ר – מציעים בידוד איכותי בהרבה. עם זאת, הם דחוסים יותר. למזרנים מהקבוצה הזו זיכרון תאי חזק יותר – MEMOTY FOAM – כך שהמזרן חוזר למצב ה”בלוק” הראשוני שלו וממשיך לספק תמיכה מבלי שנרגיש את הקרקע הקרה והנוקשה שתחתינו. תכונות אלו הופכות אותו למתאים לשימוש לאורך זמן. סוג זה שאינו רך או קשה מדי הוא המומלץ ביותר.

קבוצה 3

30-31 ק”ג למ”ר – מזרנים אלו קשים מאוד וכמעט בלתי אפשרי לגלגל אותם. הם יכולים לשמש כפתרון נהדר להסדר קבוע כמו חדר אורחים בבית, אך לשטח, זה עשוי להיות אמצעי בעייתי.

5.      טריות המזרן, שם היצרן ומיקומו הגיאוגרפי.

כמו שאנו מקפידים בבחירת צמיג לרכב, כך חשוב לשים לב גם במזרנים: תאריך ייצור, שם היצרן וארץ הייצור. בארץ יש תקנים של המשרד לאיכות הסביבה לגבי תהליך הייצור ופליטת גזים. אצל שכננו אין, ולכן הם מייצרים על בסיס סולבנט שפולט כלור, ומכאן הריח הלא נעים.  תאריך ייצור חשוב לגבי טריות המזרן והאלסטיות ועוד כמה זמן ישאר כזה.

צ’ימיגג מציעה לך מזרן שטח אידיאלי לצרכים שלכם.

אנו מציעים מזרני ספוג ברמת דחיסת 27-28 ק”ג למ”ר שיספקו לכם בידוד איכותי ומכוסים בבד כותנה בשילוב אקריל שהינו כביס, נושם וללא חומרים מסוכנים. שני האלמנטים הללו יחד, מספקים לך בידוד נפלא ואיכות שינה טובה גם באוהל.
המזרנים מתגלגלים נפלא וחוזרים לאחר מספר דקות לצורתם המקורית עם פריסתם, כך שנוכל לשאת אותם בקלות ולעשות בהם שימוש בהקדם. בצ’ימיגג ייצרנו במיוחד צמד מזרני שטח דו-טון המגיעים בשני צבעים שונים כדי שתמיד ניתן יהיה לדעת למי שייך כל מזרן. ליציאה לשטח, לאירוח ולכל פתרון שינה, גמיש ונוח, אנו מציעים לך את הפתרון האידיאלי.

נסיעה ושינה טובה.

Facebook
דואר אלקטרוני
WhatsApp
Telegram
×
דילוג לתוכן